Sesja Ciążowa

Dostaje od Was bardzo dużo zapytań o to jak wygląda sesja ciążowa, czy warto ją zrobić? kiedy zrobić sesję ciążową? czy Tatuś bierze w niej udział? itd itd.. Poniżej odpowiem na wszystkie Wasze pytania, krótko zwięźle i na temat :)

Jeżeli chcecie coś doprecyzować pozostaje do dyspozycji :)


 

Sesja Ciążowa – dlaczego warto ją wykonać?

Może ciąża sama w sobie nie jest niewiadomo jakim cudownym stanem (przynajmniej w moim przypadku), kobietom doskwiera wiele dolegliwości, mdłości, opuchnięte kończyny, szalejąca waga, bóle pleców i wiele innych intymnych spraw.. W tym czasie marzymy tylko o tym aby nasze maleństwo było już na świeci i aby ten „błogosławiony stan” się skończył. Chcemy jak najszybciej wrócić do formy. Jednak kiedy już tak się stanie, minie tydzień, może dwa, szukamy w telefonie jakiegokolwiek zdjęcia które będzie nam przypominało o tym jak nasz mały cud świata w nas powstawał..

Tatuś dziecka nie robił nam zbyt wiele zdjęć, nie ma nawyku łapania za aparat i fotografowania nas w różnych pozycjach..

Może same zrobiłyśmy sobie ciążowe selfie, ale czy tym zdjęciem chcemy się chwalić bliskim? Wątpię

 

Decydując się na sesję ciążową u profesjonalisty z doświadczeniem masz pewność 100% zadowolenia. Nie dość, że odpowiednio Cię do sesji przygotujemy (fryzura, makijaż, sukienki) to jeszcze wydobędę z Ciebie Twoją najładniejszą stronę.

Robiąc 3- 4 sesje ciążowe w tygodniu od kilku lat, wiem już doskonale jak pokierować Tobą na sesji, jak Cię ustawić, jak namówić do naturalnego uśmiechu, jak uwydatnić twoją talię (o którą w ciąży ciężko) i jak ukryć podwójną brodę którą wszystkie w ciąży posiadamy (bez ciąży również, ale ciiiiii….).

 

Po takiej sesji będziesz naprawdę zadowolona z efektów, będziesz miała zdjęcia które z dumą pokażesz swoim bliskim, będziesz miała kadry na widok których twoje koleżanki będą mówiły „WOW, Baśka! jak Ty wyglądasz!”

Dzięki sesji u mnie unikniesz przynajmniej jednej kłótni małżeńskiej, nie będziesz musiała płakać, błagać i lamentować „no weź mi zrób przynajmniej jedno ładne zdjęcie w ciąży” dzięki czemu Tatuś dziecka również będzie szczęśliwszy ;)

 

Powodów dla których warto zrobić sesję ciążową jest dużo więcej, mogłabym je tu wymieniać godzinami, ale w tym wszystkim najważniejsza jesteś TY!

Dlaczego powinnaś zrobić sesję ciążową? Bo zaraz urodzisz i pomimo wielu próśb (szczególnie w okresie kolek) Twój maluszek już nigdy do Twojego brzuszka nie wróci.. Dlatego póki jeszcze tam jest, pomyśl o sobie, wybierz termin i zarezerwuj swoją sesję!

 

 

Kiedy najlepiej wykonać sesję ciążową?

Wbrew pozorom z sesją ciążową nie czekamy do porodu :)

W 9 miesiącu ciąży kobiety nie są „w ciąży” a raczej „przed porodem”.. a to taka mała różnica która sprawia, że wyglądamy jak wyglądamy.. brzuszek nam opadł, nogi napuchły, kostek nie widziałyśmy od miesiąca i chodzimy jak słonice..

Owszem, jeżeli przegapiłaś optymalny czas na zrobienie sesji ciążowej mój photoshop sprawi, że nawet na 3 godziny przed porodem będziesz wyglądała lekko i świeżo, ale tak naprawdę polecam zrobić sesję ciążową miedzy

6 a 8 miesiącem ciąży.

wtedy wyglądamy najkorzystniej, nie jesteśmy opuchnięte, nasz brzuszek jest pięknie zaokrąglony i nic nam jeszcze nie opadło :) A co najważniejsze mamy tyle siły aby zrobić naprawdę sporo stylizacji :)

 

 

 

Ile Stylizacji obejmuje sesja ciążowa?

Tyle ile wytrzymasz :)

Najczęściej 3-4 stylizacje

Przez stylizację rozumiem zmianę tła oraz kreacji. Podczas każdej stylizacji wykonuje ujęcia z Tatusiem dziecka jeżeli  decyduje się on aktywnie uczestniczyć w sesji :)

 

 

Czy Tatuś dziecka uczestniczy w sesji?

 

TAK! Jeżeli tylko ma ochotę to jak najbardziej. Ciąża to przecież Wasz wspólny stan, bardzo często tatusiowie odczuwają te same dolegliwości co mamusia, bardzo często razem z Wami przybierają na wadzę i jak się po porodzie okaże Oni bardziej urodzą Wasze dziecko niż Wy same :) Jeżeli masz właśnie taki egzemplarz Tatusia SUPER! Będziecie mieli kolejną fajne doświadczenie w postaci sesji zdjęciowej.

 

Ale nie każdy Tatuś lubi takie „fanaberie” jak sesja zdjęciową. W takim przypadku doradzam aby dojechał pod koniec sesji, nie ma sensu aby się męczył, nudził, patrzył jak się przebierasz, jak Cię ustawiam, jak tysiąc razy zmieniamy pozycję i myślał tylko jak uciec.

Może dojechać na ostatnią stylizację, zrobić kilka wspólnych zdjęć i bez zbędnych fochów szybko wrócić do swoich obowiązków :) Jeżeli nie ma ochoty wziąć w ogóle udziału w sesji, nie zmuszaj go na siłę.

Pamiętaj, że na sesji ciążowej to Ty jesteś najważniejsza! I bez względu na to czy Twój Partner na niej będzie czy też nie,  powinnaś sobie tą sesję zrobić! Chociażby po to aby nie żałować, że jej nie zrobiłaś!

 

 

Ile trwa sesja ciążowa?

Najczęściej ok 2 godzin

Jest to czas który pozwala zrobić naprawdę dobry materiał i uwierz mi, że po 2 godzinnej sesji nie będziesz wiedziała które kadry wybrać :)

 

 

Kto wybiera zdjęcia w pakiecie?

Ty! Po sesji zgrywam zdjęcia, robię wstępną selekcję i dostajesz ode mnie link do swojej galerii.

W tej galerii zaznaczasz zdjęcia które najbardziej Ci się podobają, oczywiście jeżeli masz ochotę zostawić wybór mi bardzo chętnie się tego zadania podejmę :) Gwarantuję, że wybiorę najkorzystniejsze zdjęcia :)

Ale najkorzystniejsze dla mnie, nie zawsze oznacza to samo dla Ciebie.. po wielu latach współpracy z kobietami (no i sama też jestem kobietą) zdaję sobie sprawę z tego, ze dla nas najważniejsze na zdjęciu jest to jak wyszłyśmy.. Nie ważny jest mąż, kot, piec, mama tata, liczymy się my, to jak ustawiłyśmy głowę, to czy widać nam podbródek, czy nasza talia wygląda zgrabnie. Każda z nas ma jakieś kompleksy na które zwraca uwagę i ja to w 100% szanuje! Dlatego nie narzucam wyboru zdjęć, ta sesja jest dla Ciebie, przede wszystkim dla Ciebie!

Oczywiście wybierając swoje zdjęcia pamiętaj, ze mój photoshop pomoże Ci w ukryciu swoich niedoskonałości, o ile na zdjęciach jakieś jeszcze wyjdą po moich sugestiach odnośnie ustawienia :)

 

 

 

Czy retuszuje zdjęcia?

TAK, TAK, TAK!

Ja bardziej od robienia zdjęć kocham tylko photoshopa!

Odchudzanie, zaokrąglanie brzuszka, retusz ramion, wygładzanie skóry, usuwanie niedoskonałości to podstawa bez której z mojego komputera nie wychodzi żadne zdjęcie! Twoje również odpowiednio dopieszczę abyś patrząc na nie wiedziała, ze byłaś u osoby która kocha to co robi, która ma duże doświadczenie i która wie jaki efekt chce uzyskać.. a nie u osoby która będzie się na Tobie uczyła, a póżniej na twoją niezbyt zadowoloną opinię zareaguje nerwowym kontratakiem.

Postaraj się uniknąć takich sytuacji już na etapie wyboru fotografa

Moje zdjęcia przed i po

LINK

 

 

 

 Zobacz Moje Portfolio

Zarezerwuj sesję zdjęciową ONLINE!