Sesja Noworodkowa Warszawa – Porównanie Ofert

 

W czasach kiedy każda mama z aparatem zostaje fotografem, w tak dużym mieście jak Warszawa tych oto fotografów na pewno nie zabraknie. Wręcz przeciwnie, idzie troszeczkę zgłupieć od nadmiaru ofert.

I jak tu wybrać kogoś kto zrobi nam najpiękniejsze zdjęcia jakie widzieliśmy?

Zrobiłam dla Was małe porównanie ofert aby łatwiej było Wam podjąć decyzję.

 

 

Cena sesji noworodkowej?

Ile kosztuje sesja noworodkowa to najczęściej zadawane przez Was pytanie.

Cena sesji noworodkowej na rynku Warszawskim to koszt

od 400 zł do 1000 zł 

Sama cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości, znalazłam osoby robiące zdjęcia naprawdę na wysokim poziomie w dolnych granicach tych widełków, jak i osoby które nie potrafią współpracować z maluszkami (ja osobiście bałabym się oddać im swoje kilkudniowe dziecko) a cenią się w tej górnej granicy.

W większości ofert cena obejmuje kilka stylizacji i 10 zdjęć w pakiecie (za dodatkowe ujęcia trzeba zapłacić od 25 do 80 zł/sztuka)

 

Skoro cena nie jest wyznacznikiem jakości to jak wybrać fotografa noworodkowego?

Niezależnie od tego czy wybieramy fotografa noworodkowego, ciążowego, ślubnego czy jakiegokolwiek innego, powinniśmy przede wszystkim zapoznać się z jego portfolio.

Każdy z fotografów ma swój styl, zarówno styl robienia zdjęć jak i styl w jakim później zrobione zdjęcia obrabia.

Zajrzenie do portfolio to pierwszy krok jaki powinniście wykonać.

Jeżeli są w nim zdjęcia które Wam się nie do końca podobają nie wybierajcie tej osoby. Ja robię zdjęcia w pastelowych odcieniach lub żywych nasyconych kolorach. Moje zdjęcia są jasne z nieprzesadzoną ilością dodatków przy których dzieci giną w tle. Staram się aby moje małe noworodki miały wygładzoną skórę, aby nie było sinych stópek, aby trądzik niemowlęcy jak najbardziej ukryć.

Jednak to co dla mnie oznacza ładne, kolorowe zdjęcie na którym dziecko ma idealną cerę (a wiadomo noworodki rzadko taką posiadają) nie dla każdego musi być ładne. Inni może wolą zdjęcia w klimatach retro, może ktoś woli zdjęcia bardziej mroczne, niektórzy robią zdjęcia z różową poświatą, inni zdjęcia w zimnych barwach.. Dla każdego coś miłego :)

Jeżeli miłujesz się w zdjęciach retro nie będziesz zadowolona z sesji u mnie i na odwrót. Dlatego wybierając fotografa noworodkowego Punk 1 – Zajrzyj do portfolio.

Punkt 2 – Sprawdź doświadczenie danego fotografa.

Jeżeli wybierasz się na sesję ze swoim kilkudniowym maluszkiem sprawdź czy dana osoba przeszła odpowiednie kursy i szkolenia. Osobiście uważam, że w każdym zawodzie trzeba się chociaż trochę wyszkolić. Idąc do kosmetyczki masz nadzieję, że zna się ona na swojej pracy i nie zrobi Ci krzywdy na twarzy, ale idąc na sesję zdjęciową sprawdzasz tylko cenę?

To największy błąd.. na sesji noworodkowej, dzieciaczki są owijane w te wszystkie owijki, są układane na brzuszku, ich nóżki i rączki są odpowiednio modelowane, naprawdę trzeba mieć spore doświadczenie aby odpowiednio dziecko do zdjęcia ułożyć i przy okazji nie zrobić mu krzywdy. Pamiętaj, że sesja noworodkowa odbywa się w kilku pierwszych dniach życia maluszka, z jednej strony będzie to najpiękniejsza pamiątka jaką kiedykolwiek dziecku zrobisz, ale z drugiej jednak strony pamiętaj o mądrych wyborach. Musisz mieć pełne zaufanie do fotografa który w swoich rękach będzie trzymał Twoje dziecko!

 

Kiedy zrobić sesję noworodkową?

Sesję noworodkową najlepiej zrobić w przeciągu pierwszych 14 dniach życia maluszka. Nie dlatego, ze większość fotografów tą sesję w tym przedziale wykonuje, a dlatego, że jest to bezpieczny okres w którym dziecko nie ma jeszcze kolek, nie męczy go ból brzuszka, przesypią jeszcze większość dnia i co najważniejsze jego ciało pamięta pozycje z brzuszka mamusi, dzięki czemu tak uroczo wygląda pozwijany w kuleczkę :)

 

 

 

 

 

 

Zobacz moje portfolio

 

 

Zobacz moją ofertę

 

Rezerwuje sesję swojego maleństwa